Udruženje Penzionera Grada Novog Sada

Udruženje Penzionera Grada Novog Sada je dobrovoljna, socijalno-humanitarna nevladina i vanstranačka organizacija korisnika penzija u kojoj članovi ostvaruju zajedničke interese i potrebe na zaštiti i unapređenju prava po osnovu penzijskog i invalidskog osiguranja, zdravstvene zaštite i socijalnog osiguranja, socijalne zaštite i na zadovoljavanju drugih zajedničkih potreba svojih članova - penzionera. I dalje će se jačati karakter udruženja kao dobrovoljne, interesne, socijalno-humanitarne, legalističke, nevladine vanstranačke organizacuje.
Udruženje penzionera grada Novog Sada je najstarija organizacija u gradu, koja okuplja u svoje redove preko 15000 penzionera (staračkih, invalidskih, zanatskih i poljoprivrednih), svrstanih u 39 mesnih organizacija.
Milena Žarković
Milena Žarković, predsednica Udruženja penzionera grada Novog Sada

Predsednica Udruženja penzionera grada Novog Sada

Nada Golić
Nada Golić, potpredsednica Udruženja penzionera grada Novog Sada

Potpredsednica Udruženja penzionera grada Novog Sada

Milutin Vukas - Braca
Milutin Vukas - Braca, potpredsednik udruženja penzionera grada Novog Sada

Potpredsednik Udruženja penzionera grada Novog Sada

Ciljevi udruženja su:

• zaštita i unapređenje materijalnog i socijalnogpoložaja, ličnog i društvenog statusa svojih članova,
  • razvoj društvenog i kulturnog života članova,
  • pružanje svih vrsta pomoći članovima,
  • saradnja sa Fondom penzijskog i invalidskog osiguranja i Fondom zdravstvenog osiguranja i zdravstvene zaštite, radi ostvarivanja prava članova kod Službi fondova,
  • saradnja sa drugim organizacijama i udruženjima u gradu.

Oblast delovanja Udruženja usmerena je:

• da prati stanja i probleme članova, na ostvarivanju zakonom utvrđenih prava i da im pruža pomoć u zaštiti njihovih prava,
  • da organizuje aktivnosti na poboljšanju ličnog i društvenog života članova,
  • da organizuje snabdevanje članova ogrevom i osnovnim životnim namirnicama i drugim potrebama,
  • da sprovodi aktivnosti na organizovanom odmoru i oporavku penzionera,
  • da preduzme i sve druge aktivnosti kojima se ostvaruju ciljevi i zadaci Udruženja utvrđeni Statutom i drugim opštim aktima Udruženja.

Mailing lista

Prijavite se na našu